بانوی مسلمان و دام های دشمنان اسلام

بانوی مسلمان


نویسنده: ابراهیم نویری
مترجم: عبدالناصر امینی

چندین قرن است که دشمنان امت اسلامی جهت دست‎یابی و تسلط بر منابع قدرت و مقاومت ما مسلمانان، برنامه‎ریزی می‎کنند و از انواع ترفندها کار می‏گیرند و متفکران و استراتژیست‏های غیر مسلمان نیز در این مسیر، برنامه‏ها و سیاست‎های فراوانی طراحی و تدوین کرده‎اند که بتوانند عوامل ضعف و یا نقاط قوت امت اسلامی را رصد نموده و تشخیص دقیقی از آن بدست آورند.
به عنوان مثال، آقای گلادستون (William Gladstone) نخست وزیر اسبق انگلیس، در دوران حرکت استعماریِ غربیِ گذشته، در اواخر قرن ۱۹ میلادی در مجلس عوام بریتانیا در حالی که قرآن کریم را در دست گرفته بود و در میان اعضای مجلس فریاد می‏زد، به صراحت گفت: «مانع بزرگ استقرار ما در کشورهای اسلامیِ مستعمره‏ی ما، دو چیز است و ما باید به هر صورت و قیمتی که شده باید آن دو را از بین ببریم، یکی این کتاب (قرآن) … چند لحظه سکوت کرد و بادست دیگرش به سوی شرق اشاره کرد و گفت: این کعبه». 
برخی از مبشرین مسیحی و مستشرقین که همکار استعمارگران بودند، به سخن گلادستون تعلیقی افزوده‎اند که بدین مفهوم است: «آنچه در سخنان صریح گلادستون آمده صحیح است، اما از یک عنصر اساسی و مهم که نقطه‎ی ثقل قدرت مسلمانان است، غفلت نموده و به آن اشاره نکرده است و این عنصر «زن مسلمان» است؛ زیرا اگر زن مسلمان طبق منهج قرآن و شریعت اسلامی تربیت شود، هموست که نسل قرآنیِ جدیدی برای مسلمانان به وجود می‎آورد و در دل نسل‎های نو، احساس وحدت و یکپارچگی را غرس می‏کند و این همان احساسی است که کعبه رمز و نشانی آن است».
حدود یک قرن پیش نویسنده‎ی فرانسوی، موسیو اتین لامی مقاله‏ی حساسی را در مجله فرانسوی «جهانیان» با عنوان ـ راهکاری واقعی برای نابودی اسلام ـ نوشت و در آن نوشته مدعی شد که مبارزه‏ی نظامی با اسلام [نتیجه‎ی معکوس دارد] و سبب رشد و انتشار آن می‏گردد و محبت اسلام را در دل مسلمانان عمیق‏تر می‎کند. اما وسیله‏ی کارساز برای نابودی و فروپاشی اساس و بنیاد اسلام آنست که فرزندان مسلمان را در مدارس مسیحی تربیت کنیم و بذر شک و تردید [نسبت به مبانی اسلامی] را از سنین ابتدایی و رشد در دل آن‎ها بیفشانیم تا عقاید و باورهای اسلامی شان به نحوی فاسد شود که خودشان هم هیچ احساس نکنند و اگر بالفرض به مسیحت نگرویدند، بازهم حداقل فایده‎ی آن آنست که حتماً مسلمان هم باقی نمی‎مانند. و چنین افرادی ضررشان به اسلام، نسبت به افرادی که مسیحی شوند و تظاهر به مسیحیت نمایند، بیشتر است.
سپس در ادامه می‏گوید: این نوع تربیت برای پسران چنانچه قبلاً گفتیم حتماً تأثیرگذار است، اما از آن مهمتر تربیت دختران مسلمان در مدارس مسیحی و زیر نظر راهبه‎هاست که ما را به هدف اصلی ما که برای آن تلاش می‏کنیم، یعنی نابودی اسلام زودتر می‏رساند و همچنین می‎توان گفت که تربیت دختران مسلمان به این سبک، تنها راه ممکنِ نابودی اسلام و کیان اجتماعی آن به دست خودشان و از میان خودشان خواهد بود.
تربیت دختران مسلمان به وسیله‏ی راهبه‎ها سبب ایجاد دشمنانی در میان خود مسلمانان و در میان قلعه‎های مستحکم‏شان می‎گردد؛ چنان دشمنانی که مردان تاب مقاومت در برابر آن‎ها را ندارند. زیرا زن مسلمانی که زیر دست مسیحیان تربیت شود، خوب می‏داند که چگونه بر مردان غلبه یابد و هرگاه بر آنان غلبه یافت، می‏تواند بر احساس، عقیده و سلوک شوهرش تأثیرگذار باشد و رفته رفته به تدریج او را از اسلام دور گرداند و فرزندانش را بر خلاف دین پدری‎شان تربیت کند. در این صورت ما به هدف اصلی خود رسیده‎ایم و باید زن مسلمان خودش به نیابت از ما وظیفه‎ی نابودی اسلام را به دوش بکشد.
در این اواخر دکتر مالحوم اخنوف یکی از کارشناسان رسانه‏ای اسرائیل و کارگردان برنامه «استار آکادیمی» در مصاحبه‏ای از حقیقت توطئه‏های دنیای غرب علیه بانوان مسلمان، خانواده‏ی اسلامی و به انحراف کشاندن آنان از رسالت و اهداف فطریِ عزتمندشان در جهت تربیت نسل‏ها پرده برداشت و در جواب خبرنگار، جملاتی به زبان آورد که واقعاً برای دعوتگران و اندیشمندان مسلمان قابل تأمل است و هرچه سریعتر باید برای برون رفت از این وضعیت و ایجاد موانع، برنامه‏هایی هدفمند وضع نمایند تا جوانان مسلمان و خصوصاً دختران باعزت خویش را از این مکاید پلید که برای براندازی نظام اسلامی از درون، طراحی شده است مصون نمایند.
نمونه‎هایی از سخنان وی را برایتان نقل می‏کنیم:
امروز بزرگترین آرزویت برآورده شده و برنامه‎ی تلویزیونی «استار آکادیمی» در کشورهای اسلامی طرفداران بسیاری پیدا کرده است، چه احساسی داری؟
ـ احساسی وصف ناشدنی دارم، اما این برنامه تا به نتیجه رسید، وقت زیادی از عمر ما را صرف خودش کرد.

منظورت از اینکه وقت زیادی از عمرتان را صرف کرد، چیست؟
ـ ما چندین سال تلاش کردیم تا توانستیم این برنامه را در کشورهای غربی ترویج کنیم و بعد از آن این برنامه به کشورهای عربی و اسلامی راه پیدا کرد. و در واقعیت این برنامه تلاشی برای استحکام بخشیدن و مشروعیت دادن نظام حکومتی اسرائیل است.

از کجا مطمئن بودید که این برنامه موفق می‏شود؟
ـ خوب… ما می‏دانستیم که امروزه مسلمانان بطور عموم از دین خود دور شده اند، اما مجموعه‎هایی از جوانان مسلمان هستند که تمایل به التزام به اسلام دارند و این علاقمندی و التزام اگر رشد می‏کرد و افزایش می‎یافت، حتماً مسلمانان حکومت ما را از بین می‏بردند.

چرا تلاش کردید که برنامه «استار آکادیمی» در میان مسلمانان و خصوصاً خانواده‏های آنان جا باز کند؟
ـ چون ما می‏خواستیم که آن‎ها از دین‎شان دور شوند.

غیر از برنامه‏ی «استار آکادیمی» چه برنامه‎های دیگری برای این هدف‎تان ـ هجوم و ضربه زدن به اسلام ـ دارید؟
ـ برای مبارزه علیه دختران مسلمان [و به انحراف کشاندن آنان] برنامه‎هایی داریم.

چرا دختران مسلمان…؟ چرا برای جوانان و مردان مسلمان برنامه‏ریزی نمی‎کنید؟
ـ ما خوب می‏دانیم که با منحرف شدن زن مسلمان، تمام نسل آنان به وسیله‏ی زن‎ها منحرف و گمراه می‏شوند.

این مبارزه تان با زن مسلمان را چگونه ارزیابی می‏کنید؟
ـ ما بیشتر از اینکه به ساخت بمب افکن‏ها و هواپیماهای نظامی و جنگی علاقمند باشیم، به نبرد با زن مسلمان و به فساد کشیدن اندیشه، اخلاق و مظاهر آن حریص هستیم و برای آن تلاش می‏کنیم.

آیا برنامه‏ی «استار آکادیمی» که در کشور لبنان فعالیت می‎کند، زیر نظر شماست؟
ـ بله، تمامی مصارف آن را ما پرداخت می‏کنیم و آن‎ها تحت نظارت و برنامه‏ی ما کار می‏کنند.

به عنوان آخرین سوال؛ به مردم اسرائیل چه سخن و بشارتی دارید؟
ـ به مردم اسرائیل می‏گویم که باید راه‏های خواب و غفلت امت اسلامی را پیدا کنند و آن‏ها را منحرف نمایند؛ زیرا مسلمانان مردمانی هستند که اگر بیدار شدند، آنچه را که در طول قرن‏ها از آن‎ها گرفته شده را در مدت کوتاهی باز پس می‏ستانند.

خوانندگان عزیز!
برمبنای آنچه که در سطرهای قبل گذشت، بر محافظان عقیده و حامیان دین و ارزش‏های اسلامی لازم است که تلاش‏های خویش را چند برابر کنند و در برابر هجمه‏های شدید و توفان‎های ویرانگر دشمنان اسلام، بیش از پیش هوشیار باشند و علی الخصوص توجه خاصی به امور بانوانِ مسلمان و کیان خانواده‎ی اسلامی معطوف دارند تا این نعمت بزرگ الهی به دست این دشمنان قسم خورده و فاسدکنندگان اخلاق، عقاید و اندیشه‏ی اسلامی نیفتد و بازیچه‏ی آنان قرار نگیرد. والله ولی التوفیق. 
(برگفته از مجله کویتی «الوعی الاسلامی» شماره: ۵۵۵، ذوالقعده ۱۴۳۲ هـ.ق.، سبتمبر ۲۰۱۱م.)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *